Kuidas nugasid õigesti puhastada?

Noad on köögis kõige enam kasutatavad vahendid. Oma lemmiknugade puhta ja teravana hoidmine on väga oluline, et toiduvalmistamine oleks nauditav ja ohutu. Lugege meie nõuandeid, kuidas Fiskarsi nugasid õigesti puhastada ja hooldada ning oma lemmiknugade eluiga pikendada.

Nugade puhastamine

Käsitsi pesemine:

Nugasid Norden, Titanium, Norr ja Royal tuleb pesta käsitsi. Pärast pesemist ja loputamist kuivatage noad kohe ära. Ärge jätke nugasid vette.

Nugade puhastamine

Nõudepesumasinas pesemine:

Ülejäänud Fiskarsi nugasid võib pesta nõudepesumasinas. Ent jälgige, et need ei puutuks vastu teisi tarvikuid, nõusid või köögiriistu, sest see kahjustab lõikeserva.

Nõudepesumasinas võib terastoodetele tekkida pisut roostet. Seda saab ära hoida, kui avada nõudepesumasina uks, nii et aur masinast välja tuleks, ja kuivatada noad pärast pesu kuiva rätikuga.

Dishwashing:

Nugade hoidmine

Enamik nugasid lähevad nüriks, kui neid hoida sahtlis, ja lõikeservad saavad kokkupuutel teiste asjadega ja teiste asjade liikumise tõttu kahjustada. Samuti võib teravate nugade hoidmine sahtlis koos teiste asjadega olla ohtlik.

Et Fiskarsi noad püsiksid teravad, hoidke neid noaplokis või seinal oleval magnethoidjal.

VAATA NUGASID JA TARVIKUID
Nugade hoidmine

Nugade teritamine

On täiesti normaalne, et nuga vajab aeg-ajalt teritamist. Nugasid võib teritada regulaarselt iga teatud aja tagant või siis, kui seda vaja on.

Fiskarsi noad on valmistatud terasest ja nende tera kõvadus on HRC 52 ja HRC 56 vahel, mistõttu need on ideaalsed kasutamiseks kodumajapidamises. Mida kõvem on tera, seda kauem püsib see terav, aga seda raskem on seda ka teritada. Ning vastupidi, mida pehmem on tera, seda lihtsam on seda teritada, aga seda kiiremini läheb see nüriks.

Lisaks parematele lõikeomadustele on terav ja hästi hooldatud nuga ka ohutum.

Nugade teritamine

Fiskars Roll-Sharp™

Pange Roll-Sharp tasasele pinnale ja tõmmake nuga edasi-tagasi 15–20 korda. Peske nuga pärast teritamist puhtaks. Teritaja umbes 40-kraadine teritusnurk ja lihvrulliku tüüp sobib enamike kööginugade nurkadega. Roll-Sharp sobib kõigile Fiskarsi nugadele peale Titaniumi.

Fiskarsi terituspulk/Whetstone™

Teritage mõlemat poolt 26-kraadilise nurga all. Kasutage pikki ja ühtlaseid tõmbeid. Ideaalne Titaniumi seeria nugadele, mille tera on valmistatud titaanist.

Fiskars Roll-Sharp™ Fiskars Sharpening steel/Whetstone™
Vaata kõiki

                                                

Vaata Fiskarsi kvaliteetseid nugasid ja tarvikuid

Vaata