Õppige enda aeda kastma

Aia kastmine ei pea olema liiga keeruline. Tegelikult on vaja vaid õigeid tööriistu, seadmeid ja mõnda head kastmisnäpunäidet. Meie viie lihtsa juhise ja kvaliteetsete ning tõepoolest vettpidavate süsteemide abil saate kastmisega algust teha.

Õppige enda aeda kastma

Aia kastmine ei pea olema liiga keeruline. Tegelikult on vaja vaid õigeid tööriistu, seadmeid ja mõnda head kastmisnäpunäidet. Meie viie lihtsa juhise ja kvaliteetsete ning tõepoolest vettpidavate süsteemide abil saate kastmisega algust teha.

1. juhis. Kui suur on teie aed?

Selle tähtsa küsimuse küsimine on hea algus. Aia suurus aitab määrata vajaliku, sealhulgas optimaalse voolikupikkuse ja selle, millist tüüpi vihmuti abil aeda põhjalikult kasta saab.

Ärge muretsege, kui te täpset suurust ei tea. Aitame teid. Klõpsake lihtsalt allpool, et avada meie Aiasuuruse mõõtmise juhend. Anname teile ka mõned tootesoovitused, kui seda kasutate.

2. juhis. Milliseid seadmeid on vaja?

Tänapäeval on nii palju võimalusi ja eri tüüpi seadmeid, et segadus on lihtne tekkima. Vaja on ju voolikuid, vihmuteid, liitmikke, pikendusi ja isegi taimereid.

Lihtsuse huvides on kõik lõppkokkuvõttes selline:

Tööd aitavad veelgi lihtsamaks teha meie voolikurullid, kus on kõik kastmiseks vajalik olemas.

Uurige lisateavet
Hose reels bilateral content

3. juhis. Mida on vaja kasta?

Tõele näkku vaadates on näiteks muru kastmisel ja auto pesemisel suur erinevus. Iga töö jaoks on vaja erinevat tüüpi otsakut, vihmutit ja kastmistoru. Igapäevaseks kastmiseks on vaja vähemalt üht tüüpi otsakut.

Veel üks rusikareegel: aiatööriistade puhastamiseks ja õrnade taimede kastmiseks on vaja erinevaid pihustusmustreid.

Pihustusmustrite tutvustus

Alguses õige pihustusmustri valimine säästab palju aega. Lisaks säästab see vett. Siin on levinud pihustusmustrite kiirülevaade.

Dušš

Sobib üldjuhul taimede, põõsaste ja tõstetud peenarde kastmiseks.

Udu

Sobib ideaalselt õrnade seemikute ja taimede kastmiseks.

Lame

Tekitab kerge aeratsioonijoa, millega saab suurepäraselt kastekanne ja ämbreid täita.

Loputus

See on horisontaalne muster, auto, jalgratta, terrassi ja muude pindade pesemiseks.

Pihusti

Tekitab kõva joa aiatööriistade ja muude pindade pesemiseks.

Alustage siit: kastmispüstoli otsakud

Kõigepealt on vaja otsakut. Otsakul on eri pihustusmustrid, mida saab kastmisel vastavalt vajadusele reguleerida. Lühidalt öeldes tekitab otsak vedeliku pihustamise mustri ja hõlbustab seeläbi kastmist. Saate valida ühe reguleeritava pihustusmustri või mitu pihustusmustrit. Siin on näiteks mõned kastmispüstoli otsakud.

Otsakud ja kastmistorud

Kas soovite veel kastmisega seotud näpunäiteid ja nippe? Uurige, millised otsakud ja kastmistorud teile kõige paremini sobivad.

Lisateave
Otsakud ja kastmistorud

Modulaarne süsteem

Moodulaarne kastmissüsteem, mida saab kohandada individuaalsete jootmisvajaduste ja -ülesannete jaoks, kombineerides lihtsalt erinevad pead käepidemega.

Modulaarne süsteem

Muru kastmine

Selleks, et muru oleks roheline, ei pea tegema võimatut. Vaja on lihtsalt teada, kuidas muru kasta.

Parim valik muru kastmiseks on vihmutite kasutamine. Vajaliku muruvihmuti tüüp oleneb peamiselt aia suurusest. Siin on meie soovitatud vihmutisüsteemid eri suurusega aedade jaoks.

Impulss

See on mõeldud X-suuruses aedadele (üle 500 m2). Seda vihmutit teatakse selle pulseeriva heli ja ringja pihustusmustri järgi.

Võnkuv

See on mõeldud keskmise suurusega ja suurtele aedadele (kuni 150–500 m2). Katab eri pikkuse ja laiusega ristkülikukujulise muruplatsi ühtlaselt. See on menukaim valik.

Pöörlev

See on mõeldud väikeaedadele (kuni 0–150 m2). Keerisvihmuti pöörlev pihustamine on kolme pöörleva otsaku töö tulemus, mis meenutab kerget vihma. See meeldib ka lastele.

Statsionaarne

See on mõeldud väikeaedadele (0–150 m2). Statsionaarne vihmuti sobib aedade ja väikeste kohtade kastmiseks. Valida saab kas ringja või riskülikukujulise katvuse.

Fiskarsi vihmutid

Uurige lähemalt meie menukaid vihmuteid.

Vihmutid

Meie kvaliteetsete vihmutitega saate enda murule uue ilme anda ja saate teada, kuidas aeda kasta.

Rohkem tooteid
Vihmutid

4. juhis. Milline voolik hankida?

Aiavooliku valimisel peaksite esmalt arvestama aia suurusega. Kvaliteet, vooliku sobiv pikkus ja läbimõõt on võrdse tähtsusega.

Spetsialisti näpunäide: proovige meie Aiasuuruse mõõtmise juhend, kui te seda juba ei teinud. Selle abil saate kindlalt teada, milline voolikupikkus teile sobib.

Lisaks pidage meeles, et meie voolikurulli täiskomplektis on kõik vajalik, sealhulgas voolik. Siit saate voolikurullide kohta teavet.

Voolikud

Uurige tootevaliku kohta lisateavet ja leidke endale voolikud, mida teil kastmiseks vaja on.

Lisateave
Voolikud

5. juhis. Milliseid liitmikke vaja on?

Optimaalsete voolikute, otsakute ja vihmutite valimise järel tuleb parim osa: asjade – täpsemalt osade – kokkuviimine. Enne seda on aga üht-teist veel teha.

Liitmikud hoiavad kastmissüsteemi koos. Igal liitmikul on erinevad funktsioonid: mõni peatab lahutamisel veevoolu, mõni on nii vastupidav, et talub nii külmumist kui ka auto massi. Meie vastupidavad ja kvaliteetsed liitmikud on värvikoodiga, et neid oleks lihtne leida.

Siin on liitmikud, mida teil olenevalt kastmisest tõenäoliselt vaja läheb.

Liitmikud

Uurige erinevaid liitmikke. Saate meie tootevaliku kohta lisateavet, et enda kastmissüsteem kokku panna.

Lisateave
Liitmikud
Naasma