Kuidas säästa vett?

Iga aed, muru ja lillepeenar vajab ellujäämiseks vett. Kuidas kasta aeda tõhusalt ja keskkonnasäästlikult on aga omaette küsimus. Õnneks on mitmeid viise, kuidas oma roheline oaas lopsakana hoida ning samal ajal korralikult vett säästa. Siin on meie parimad nõuanded, kuidas iga tilk asja ette läheks.

Koguge vihmavett

Kas teadsite, et taimed ja muru armastavad vihmavett? Vihmavesi on looduslikum kui kraanivesi ning seega iga aia ja muru jaoks ideaalne lahendus. Kõik, mida vajate, on vihmaveetünn ja natuke kannatust. Ent ilm võib olla üsna ettearvamatu. Mis on vihmavee kogumise juures parim? Kogu vett ei pea kohe ära kasutama ja teil on alati kuivemateks päevadeks natuke vett varuks.

Koguge vihmavett

Millal kasta?

Aia kastmisel on õige aja valimine väga oluline. Kuigi võib tunduda hea idee kasta aeda päikeselisel pärastlõunal, aurustub vesi päikese käes kiiremini ja jätab taimed ja muru janu kätte. Tegelikult on parim aega kastmiseks hommikul kella 6 ja 10 vahel. Teie võimalus aia kastmiseks on õhtul. Vihmutite ja taimeri abil saata aeda niisutada automaatselt ja ilma vaevata – nii on teil kõrvetavatel suvepäevadel üks asi vähem, mille pärast muretseda.

Vaadake taimereid
Millal kasta?

Tagasi juurte juurde

Siin pole vaja pikalt keerutada: kastmistehnika võib teie aiale teha palju head, aga ka palju kurja. Mõned taimed eelistavad muudele meetoditele uduniisutust, mis juba iseenesest säästab vett. Siin on lihtne kastmisnipp kõigile teistele taimedele: aia hooldamisel jälgige, et kastaksite taimede lehtede asemel maapinda ja taimede juuri. Ning ärge unustage kvaliteetset kastmistoru, mis aitab kasta isegi aia kõige raskemini ligipääsetavaid kohti.

Vaadake kastmistorusid
Tagasi juurte juurde

Vihmutid teevad töö ära

Elu võib olla heitlik, aiaga või ilma aiata. Seetõttu on hea idee investeerida kvaliteetsetesse vihmutitesse ja taimeritesse. Fiskarsi vihmutid on tõhusad, neid on lihtne paigaldada ja koos taimeriga kasutades on need täiesti automaatsed. Lisaks saate vihmuteid kasutada nii lillepeenarde kui ka muruga, hoolimata sellest, kui suure maa-ala peate katma.

veesäästlikke vihmuteid
Vihmutid teevad töö ära

Kontrollige veelekkeid

Lekkiv aiavoolik või niisutussüsteem võib raisata palju vett, mis pole ei keskkonna- ega rahakotisõbralik. Parandage lekkivad voolikud Fiskarsi voolikuparandusliitmikuga või peatage veelekked, investeerides vastupidavatesse kvaliteetsetesse aiavoolikutesse ja liitmikesse, mis on loodud kestma.

liitmikuid ja voolikuid
Kontrollige veelekkeid

Kohandage oma kastmistööriistu

Soovid rohkem isikupäraseid valikuid? Nüüd saadaval meie uuenduslikud kastmistarvikud. Need tipptasemel kastmistarvikud, võimaldavad teil moodustada oma ideaalse kastmispüstoli otsiku ja luua lõputuid kombinatsioone, kasutades erinevaid pihustuspäid, käepidemeid ja pikki käepidemeid. Selle asemel, et osta mitu eriotstarbelist kastmistarvikut, on teil nüüdsest kõik vajalik alati olemas.

Kohandage oma kastmistööriistu

Valige taimed, mis sobivad teie kliimasse

Lihtne strateegia võib viia kaugele. Kui ostate aia jaoks taimi, mõelge, kas taimeistikud on ikka teie kliimasse sobivad. See lihtne asi võib päästa teid paljudest probleemidest ja säästa suurel hulgal vett, eriti kui elate kuiva kliimaga piirkonnas.

Valige taimed, mis sobivad teie kliimasse
Naasma