Kuidas sobivat labidat valida?

Valige labidas vastavalt tööle. Kolm kõige sagedamini kasutatavat labidat on teravaotsaline labidas kaevamiseks, kumeraotsaline labidas istutamiseks ja kandilise otsaga labidas lahtise materjali teisaldamiseks.

Kaevamiseks: teravaotsaline labidas

Teravaotsaline labidas, mida tuntakse ka kaevamislabida nime all, on kõige äratuntavam ja kõige kohandatavam kaevamisvahend. See on esmane tööriist nii kompaktse kui ka lahtise pinnase kaevamiseks ja võimaldab hõlpsasti ka juuri purustada. Kui sul on ainult üks kaevamistööriist, siis olgu see teravaotsaline.

Teravad servad kaevavad läbi raske kivise pinnase ja lõikavad läbi juurde.

Kaevamiseks: teravaotsaline labidas

Istutamiseks: kumeraotsaline labidas

Kumeraotsaline labidas, mida tuntakse ka istutus- või aianduslabida nime all, sobib suurepäraselt istutusaukude kaevamiseks, aga on eriti hästi kohandatud puhaste peenraservade saavutamiseks.

Teritatud kaevamiseks, istutamiseks ja muruga kaetud pindmise mullakihi piiramiseks.

Istutamiseks: kumeraotsaline labidas

Kühveldamiseks: kandiline kühvel

Kandiline kühvel on suurepärane kergem vahend lahtise materjalikuhja teisaldamiseks. Kandiline ots võimaldab hoida oluliselt rohkem materjali kui terava- või kumeraotsaline kühvel.

Lai tera eemaldab tõhusalt mulla, liiva, kruusa ja puistematerjali.

Kühveldamiseks: kandiline kühvel

Ka labidas ehitus on oluline

Igal labidal on kolm osa: käepide, vars ja tera. Iga osa disain ja materjal aitavad kaasa sellele, et saaksid sügavamalt kaevata ja kiiremini teisaldada. Kui tead, kuidas iga osa konkreetset tööd kõige paremini toetab, on õige tööriista valimine lihtsam.

Veel teavet labida ehituse kohta
Ka labidas ehitus on oluline
Vaata kõiki tooteid