Laske oma ideedel vabalt kasvada

Kevad on ambitsiooni ja ootuse aeg. Teeme innustusega taustatööd ja plaane, rõõmuga uutele taimedele ruumi ning paneme õrnalt mulda seemned, millest suure hoolitsusega lõpuks meie ideed kasvavad. Kevad on ka hindamise aeg, sest õnn ei peitu kõigest suvistes õites või sügiseses saagis, vaid igas vaikses, valjus, korrapärases, korrapäratus ja võrratult ebatäiuslikus sammus meie teekonnal.

Kaevake, istutage, lõigake ja olge õnnelik

Õnneseemned ei kasva üksnes mullas. Aiapidamisel on palju kasusid – parem tervis, tugevam side loodusega ning suurem üldine heaolu ja õnnelikkus.

Kaevake, istutage, lõigake ja olge õnnelik

Kevadised aiatoimetused

Terved aiad (ja kehad) maast

Uuringud näitavad, et mullas kaevamine võib teie kehale kasulik olla. Aiamullas leiduvad bakterid aktiveerivad ajus neuronid, mis toodavad serotoniini ja parandavad sellega teie tuju, ning muld toetab meie immuunsüsteemi arengut. Kasutage neid imelisi hüvesid, koristades lille- ja köögiviljapeenrad langenud lehtedest ning muudest talve jäänukitest.

Terved aiad (ja kehad) maast

Istutage emotsionaalse lilleväe seemned

Ükskõik kus maailmas teie kodu ka ei asuks, lilli peetakse igal pool inimeste õnne katalüsaatoriks. Lilled vallandavad ajus automaatselt õnnekemikaalid ja leitud on isegi tõendeid nende loomingulisust toetava mõju kohta. Kasutage lillede väge, võttes sel kevadel kätte ettekasvatamise. Ettekasvatamine on rahuldustpakkuv ja see on väga soodne viis oma aia täitmiseks.

Istutage emotsionaalse lilleväe seemned

Kaks korda rohkem armastust püsikutele

Peenrad on lõuend teie ideede kasvatamiseks ja tühi lõuend on oluline teie aianägemuse jaoks ruumi tegemiseks. Kevad on hea aeg selleks, et seada aed ellu tärkamiseks valmis ja hoolitseda püsikute eest, mida väga veel ühe aasta nautida soovite. Kui püsiku puhmas on 2–3 korda suurem kui istutades, on aeg see osadeks jagada.

Kaks korda rohkem armastust püsikutele

Elujõulised puud on õnnelikud puud

Terved ja lopsakad puud on teie aia kese. Puude ilu on meeldiv vaadata, aga need pakuvad ka värskendavat varju ning õnnelikku kodu lindudele ja muule elusloodusele. Nüüd on aeg viljapuid kärpida, kui te seda talvel ei teinud. Kuni pungad pole veel õide puhkenud, saab puid endiselt kärpida ilma neis stressi tekitamata.

Elujõulised puud on õnnelikud puud

Kemikaalivaba (ja mesilasi hoidev) umbrohutõrje

Alustage rohimist vara, et see suvel käest ära ei läheks. Vältige pestitsiidide ja herbitsiidide kasutamist – need on mesilaste ning teiste tolmeldajate jaoks mürgised. Kasutage hoopis keskkonnahoidlikku ja ergonoomilist püsti seistes rohimise meetodit, et sissetungivad taimed eemaldada. Pidage aga meeles, et mesilased armastavad metsalilli! Seega jätke osa looduslikke ja kohalikke liike alles, toetades sellega armastatud tolmeldajate tervist ning pikka elu.

Kemikaalivaba (ja mesilasi hoidev) umbrohutõrje

Nõuanded kevadise aia jaoks

Vaadake kõiki