Uus Fiskars x Iittala kollektsioon

Fiskars ja Iittala – kaks Soome ikooni – on pikka aega olnud ajatu ja kõrge kvaliteediga Põhjamaade disaini sünonüümideks. Nüüd on kaks kaubamärki ühendanud jõud, et luua uus loominguline kodukaunistuskollektsioon, millel on kujutatud veel ühe Soome legendi, kunstniku ja disaineri Oiva Toikka kuus eskiisiprinti. Uued disainid, sh kolmed Fiskarsi uue kujundusega üldotstarbelised käärid, tõstavad esile argielu ootamatuid õnnehetki, avaldades samas austust Soome ühtede enim armastatud kunstnike elavale loomingule.

Aeg olla loominguline

Uues Fiskars x Iittala kollektsioonis leidub lai valik kodukaunistusesemeid – alates keraamilistest kruusidest kuni päevatekkide ja teiste tekstiilesemeteni – ja kuus Oiva Toikka ikoonilist mustrit. Kolm neist – Pompom, Cheetah ja Helle – annavad oma nime Fiskarsi uutele üldotsatarbelistele kääridele, andes lõbule ja loovusele täiesti uue tähenduse.

Aeg olla loominguline

Algselt klaasikunsti elemendi eskiisiks olnud Pompom on Toikka ainulaadsele kunstistiilile iseloomulik mänguline, kuid samas ajatu muster. Graafiline muster Cheetah demonstreerib oma asümmeetriliste mustade ja valgete vormidega disaineri armastust metsiku looduse vastu. Julge ja kaasaegne muster Helle püüab pilku oma konfetilaadsete täppidega, mis muudavad popiks iga köögi või kodukontori. Iga kääripaar on loodud lisama argipäeva midagi meeleolukat – sellel suvel, kui ka tulevastel aastatel.

Algselt klaasikunsti elemendi eskiisiks olnud Pompom

Oiva Toikka – teadmishimuline mees, kes lõi need mustrid

Meie seast lahkunud Soome disainiikoon Oiva Toikka (1931–2019) oli rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik, disainer ja õppejõud. Toikka enimtuntud tööde hulka kuuluvad tema algupärane klaasikunst ja tema Iittala klaaslindude sari. Toikka pärand elab edasi tema mängulistes ja silmatorkavates esemetes, mis ignoreerivad tavapäraseid malle ka tänapäeval. Mõned tema kaunitest disainidest on leidnud koha maailma kõige mainekamate muuseumide kogudes. Enam kui 60 aastat väldanud karjääri jooksul lõi Oiva Toikka oma enda, imesid ja katsetusi täis ainulaadse maailma. Disaineri ja kunstnikuna leppis ta täielikult loomingulise protsessi kaootilisusega. „Ma ei ole perfektsionist,“ kõlab üks tema kuulsaid ütlusi. „Tahan vaid, et oleks lõbus“

Oiva Toikka – teadmishimuline mees, kes lõi need mustrid

Avastage uus kollektsioon

Uus Fiskars x Oiva Toikka kollektsioon jõuab turule 2021. a suvel. Esimene osa, kuhu kuuluvad uued käärid ja keraamilised kruusid, tuleb välja 1. juunil. Kollektsiooni ülejäänud osa, sh tekstiilid, klaasornamendid ja lauanõud, jõuab kaupluselettidele 15. augustil.

Lisateavet leiate veebisaidilt Iittala.com
Avastage uus kollektsioon